Oficjalne wizyty Marie za granicą cz.6 - Kambodża i Etiopia.

9 października 2012 roku księżna Marie wybrała się na misję humanitarną zorganizowaną przez organizację DanChurchAid, którego jest patronką. Kierunkiem podróży była Kambodża.


KambodżaKrólestwo Kambodży – państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Graniczy od zachodu i północy z Tajlandią (długość granicy – 803 km), od północy z Laosem (541 km), a od wschodu z Wietnamem (930 km).

Pierwszego dnia księżna odwiedziła teren DanChurchAid znajdujący się w Phnom Penh, stolicy państwa. Księżna miała na sobie wzorzystą sukienkę od Zary, którą po raz pierwszy zaprezentowała w sierpniu 2011 roku podczas wizyty na Tonder Festival.


A wieczorem uczestniczyła w kolacji powitalnej na jej część. Miała okazję do rozmowy z przedstawicielami duńskich firm i organizacji, które działają na terenie Kambodży.


Następnie wygłosiła swoje przemówienie dziękując za tak miłe przyjęcie. Marie miała na sobie niezidentyfikowaną sukienkę, którą miała na sobie podczas przyjęcia weselnego greckiego księcia Nicolaosa oraz Tatiany Blatnik w Spetses.


Drugiego dnia księżna była obecna na inauguracji nowej duńskiej firmy, która miałaby działać w Kambodży.


Księżna miała też okazję spotkać się z dziećmi.Potem udała się do stowarzyszenia na rzecz ochrony kobiet i dzieci. Obejrzała materiały, z których szyje się ubrania.


Miała też okazję zobaczyć umiejętności kucharskie kambodżańskich mężczyzn.


Na koniec spotkała się z chłopcem, z którym ułożyła klocki.


Ostatniego dnia księżna odwiedziła kilka projektów ufundowanych przez duńskie DanChurchAid.


Miała też okazję umyć małą dziewczynkę.


Zobaczyła też, w jakich warunkach mieszkają najbiedniejsi ludzie mieszkający w Kambodży.


27 stycznia 2014 roku księżna ponownie odbyła 4-dniową misję humanitarną zorganizowaną przez DanChurchAid. Tym razem udała się do Etiopii.

Etiopia, oficjalnie Federalna Demokratyczna Republika Etiopii – państwo położone we wschodniej Afryce. Od południa graniczy z Kenią, na zachodzie z Sudanem i Sudanem Południowym, na wschodzie z Dżibuti i Somalią, a na północnym wschodzie z Erytreą.


Na początku księżna zjadła śniadanie w duńskiej ambasadzie, a następnie odwiedziła duńską firmę produkującą felgi do promowania rolnictwa w Etopii.


Księżna miała okazję zrobić własną felgę, lecz z małą pomocą. Gdy wszystko się udało, księżna z radości przybiła wszystkim piątkę.Ostatnim punktem programu była wizyta w duńskiej siedzibie DanChurchAid znajdującej się w tym państwie. Księżna została powitana przez podopieczne duńskiej organizacji.


Następnie pokazano dla niej administracyjną mapę Etopii, gdzie tam przedstawiono na jakich terenach już pomogła duńska organizacja, której patronuje.


Na sam koniec pierwszego dnia podroży, zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Ze stroju, rozpoznano tylko torebkę od Naledi Copenhagen.


Ze względu na to, że podróż jest ograniczona przez duńskie media, nie pojawiły się zdjęcia z drugiego i trzeciego dnia podróży, ale wiadomo jaki był plan tamtych dni.

Drugiego dnia księżna odwiedziła górski rejon Bale, aby zobaczyć skutki projektów zorganizowanych przez DanChurchAid.

Trzeciego dnia udała się do Jibril, który znajduje się 52 mile od etiopskiej stolicy. Tam odwiedziła poszczególne instalacje pomp wody, które zostały uruchomione w czerwcu 2013 roku.

Dopiero z czwartego dnia pojawiło się kilka zdjęć. Wtedy księżna odwiedziła miejscowość Goro, gdzie tam spotkała się z etiopskimi dziećmi chorymi na AIDS.


Pod koniec tego spotkania, księżna na pamiątkę, dostała ... kozę.


 Źródło : http://princessesblog76.blogspot.com/

7 komentarzy:

 1. Czy wiadomo co stalo sie z koza Marie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba ją raczej nie zabrała do Danii :)Prezent wyjątkowy,bo dla rych ludzi taka koza może być utrzymaniem całej rodziny.
  Z wizyty w Kambodży Marie nosiła piękne,wzorzyste ubrania.
  Zauważyłam,że robisz piękne kolaże także na blogu o rodzince Cambridge.Bardzo mi się podobają: )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ;) Cieszę się, że się podobają ;).

   Usuń
  2. Zgadzam się robisz świetne kolaże :D

   Myślę, że koza ma dla tych ludzi dużą wartość.

   Usuń
 3. Być może medialność drugiego i trzeciego dnia była ograniczona ze względów bezpieczeństwa. Z niektórym wizytami Mary też się tak dzieje, a informacje wypływają dopiero "po".

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger