,,To ona zdobyła jego serce'' - 40.urodziny księżnej Marie !!

Tak jak wcześniej zapowiadałam, z okazji 40.urodzin księżnej postanowiłam napisać notkę z życia zwykłej dziewczyny z Francji, która przeistoczyła się w księżną duńską. Oto opowieść o kobiecie, która zdobyła serce drugiego syna królowej Danii.

http://www.billedbladet.dk/


Marie Agathe Odile, Jej Królewska Wysokość, Księżniczka Danii, Hrabina Monpezat, urodziła się 6 lutego 1976 roku w Paryżu we Francji. Rodzicami księżnej są Alain Cavallier i Francoise Grassiot, którzy zostali małżeństwem 14 czerwca 1975 roku, ale po kilku latach związku, rozstali się.

www.alt.dk

Alain Cavallier jest byłym współwłaścicielem agencji reklamowej i przeszedł na emeryturę. Francoise Grassiot jest właścicielką hotelu ,,Château de la Vernede''. 7 listopada 1987 roku poślubiła Christiana Grassiota, doradcę finansowego. Księżna posiada w sumie czworo przyrodnich braci : Benjamina i Gregory'ego Grandet, urodzonych w Szwajcarii oraz Charlesa i Edouarda Cavallier'ów, urodzonych we Francji.

danishroyalwatchers.blogspot.com

Księżna uczęszczała do szkoły podstawowej w Paryżu w latach 1981 - 1989. W 1989 roku przeniosła się do Beau-Soleil International Boarding School - szkoły z internatem w Villars. Przebywała tam do czerwca 1993 roku. Księżna wybrała ekonomię na Uniwersytecie w Genewie (1994 - 1995), ale postanowiła zmienić miejsce uczelni. Wybrała Babson Collage w Bostonie, USA (1995 - 1997) 

royalrumormonger.tumblr.com

Księżna również postanowiła kontynuować naukę w Stanach Zjednoczonych i przez dwa lata poszerzała swoją wiedzę w Bachelor of Arts fra Marymount Manhattan w Nowym Jorku (1997 - 1999). Podczas roku akademickiego w lecie 1994 roku pracowała jako asystent szefa prasy w Paryżu, a w lecie 1997 roku jako asystent prezesa zarządu ING Numismatic Group S.A w Genewie w Szwajcarii.


costume.dk

Po ukończeniu wyższych szkół, Marie pracowała jako międzynarodowy koordynator marketingu w agencji reklamowej DoubleClick Inc. w Nowym Jorku. W 2002 roku księżna wróciła do Paryża i znalazła pracę w dziale prasowym francuskiej agencji reklamowej Media Marketing. W 2004 roku Marie została zatrudniona jako asystent dyrektora agencji prasowej Reuters Radianz w Genewie. Od stycznia 2005 roku aż do zawarcia związku małżeńskiego z Joachimem, pracowała jako sekretarz wykonawczy w ING Numismatic Group SA.


ijusthave-a-lotoffeelingsokay.tumblr.com

Rodowitym językiem księżnej jest język francuski, lecz też umie mówić płynnie po angielsku, hiszpańsku i duńsku. Marie po raz pierwszy stała się publiczną osobą, gdy została sfotografowana w sierpniu 2005 roku podczas wakacji w Awinion z księciem Joachimem. Związek Marie i Joachima stawał się co raz bardziej poważny, gdyż dziewczyna księcia spędziła Nowy Rok 2006/2007 z jego byłą żoną i jego dziećmi ! W styczniu 2007 roku para wybrała się na narty do Szwajcarii. W tym samym roku Marie spędziła Wielkanoc w Pałacu Marselisborg. Wtedy miała okazję po raz pierwszy poznać Królową.


http://forums.thefashionspot.com/

Zaręczyny z księciem Joachimem ogłoszono 3 października 2007 roku, a 21 listopada tego samego roku, datę ślubu wyznaczono na 24 maja 2008 roku. Zgodnie z planem, ślub odbył się w określonym terminie w kościele w Mogeltonder. Wszystko szło zgodnie z planem. Przyszła księżna, ubrana w koronkową sukienkę projektu Davida Arasa i Claudio Morelli, została zaprowadzona do ołtarza przez swojego ojca. Książę Joachim nie krył wzruszenia na widok ukochanej.


http://www.purepeople.com/

Marie bardzo dobrze spisywała się jako księżna. Została zaakceptowana przez teściów oraz brata męża i jego małżonkę, lecz nie cieszyła się tak wielką sympatią ze strony Duńczyków jak księżna Mary. Było tym spowodowane, że Joachim już nie zasiądzie na tronie i przez to jest mało informacji na ich temat. Świeżo upieczone małżeństwo już w tym samym roku spodziewali się swojego pierwszego dziecka. Oficjalny komunikat potwierdzający ciążę księżnej pojawił się 10 listopada 2008 roku.
http://www.purepeople.com/

Księżna w ciąży miała mało spotkać, ze względu za niezbyt dobre samopoczucie. Dnia 4 maja 2009 roku księżna została przyjęta do Rigshospitalet w Kopenhadze - specjalnego szpitala, gdzie tam zazwyczaj rodzą się królewscy potomkowie. Marie i Joachim postanowili kontynuować tradycję i zdecydowali, że tam Marie urodzi swoje pierworodne dziecko. Trzy minuty przed godziną 5:00 rano, na świat przyszedł chłopczyk ważący 3032 gramy i mierzący 49 centymetrów. 
forums.thefashionspot.com

Cała Dania cieszyła się narodzinami synka książęcej pary. Księżna przebywała na oddziale z noworodkiem 3 dni. Przez ten czas, do Marie przebywali z wizytą jej rodzice, mąż, książę Nikolai i Felix oraz Mary i Frederik. 7 maja 2009 roku cała trójka opuściła szpital opowiadając o nowym członku rodziny. Marie wyznała, że będzie wychowywany w dwóch językach - francuskim i duńskim, tak aby mógł się dogadać z rodziną mamy. Mały książę, tak jak reszta dzieci, miał żółtaczkę. W dniu chrztu księcia, podano pełne imiona : Henrik Carl Joachim Alain Glucksburg, książę Danii, hrabia Monpezat.
http://forums.thefashionspot.com/

Książęca para nie ukrywała, że chce mieć dla Henrika rodzeństwo, dlatego w dniu 24 sierpnia 2011 roku oficjalnie ogłoszono drugą ciążę księżnej. Jako miejsce porodu również wybrali Rigshospitalet. Dnia 24 stycznia 2012 roku, dokładnie 5 miesięcy temu od oficjalnego komunikatu, o godzinie 8:27 przyszła na świat dziewczynka ważąca 2930 gramów i mierząca 49 centymetrów. Ze względu na żółtaczkę noworodków, mała księżniczka musiała zostać 6 dni w szpitalu. 
www.b.dk
 
Para książęca wraz z nowym członkiem królewskiej rodziny, opuściła szpital 27 stycznia 2012 roku. Tak jak książę Henrik, mała księżniczka będzie wychowywana w dwóch językach. Wkrótce podano oficjalne imiona pierwszej córki księcia Joachima i księżnej Marie : Athena Marguerite Francoise Marie Glucksburg , księżniczka Danii, hrabianka Monpezat.
juliapgelardi.wordpress.com

Marie nie raz w wywiadzie poskreślała, jak ważna jest dla niej rodzina, a szczególnie dzieci i ukochany mąż. Pragnie, by dzieci miały normalne dzieciństwo, lecz wie że to nie jest takie łatwe. Henrik ma już 6 lat, a Athena 4 latka. Czas leci nieubłaganie. Książę już poszedł do przedszkola, zanim się obejrzymy już niedługo będziemy oglądać transmisję z kolejnego królewskiego ślubu w Danii.
http://www.purepeople.com/
**************************************************************

Pałac Królewski opublikował zdjęcia z okazji 40.urodzin Marie . Zdjęcia zostały wykonane w Pałacu Amalienborg. Autorem fotografii jest Andrea Savini.

http://kongehuset.dk/
http://kongehuset.dk/

http://kongehuset.dk/

http://kongehuset.dk/

http://kongehuset.dk/

Mam nadzieję, że notka Wam się podobała. Z okazji 40.urodzin księżnej, postanowiłam napisać do niej list. Jak tylko przyjdzie odpowiedź, na pewno napiszę tutaj na blogu.

PS. Nadal nie przyszedł list z okazji świąt Bożego Narodzenia od Marie i Joachima :(.

8 komentarzy:

 1. Pamiętam ich zaręczyny, a ślub oglądałam w Internecie na żywo

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna notka. A marie jest piekna.. jedna z najladniejszych czlonkin rodzin krolewskich zaraz przy: madeline ,krolowej rani i maxi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna księżna.Lubię czytać informację.Spodobała mi się już podczas ogłoszenia zaręczyn.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakby nie patrzeć to ich historia wcale nie jest taka bajkowa, bo ona jest drugą żoną ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś tu nie gra: Athena urodziła się 24 stycznia, miała żółtaczkę i musiała zostać 6 dni w szpitalu, a wyszła 27 stycznia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,mała pomyłka mi się przytrafiła ;)
   Fanka Kate

   Usuń
 6. Śliczne zdjęcia. Marie i Joachim muszą tworzyć szczęśliwą rodzinę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny tekst :) Wykonałaś dobrą robotę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger