Nowy dom rodzinki w Klampenborg.

Dziś postanowiłam zrobić dla Was notkę tematyczną dotyczącą nowej rezydencji pary i ich dzieci. Otóż wcześniej para wiodła spokojne życie w pałacu Schackenborg, lecz postanowili się wyprowadzić i znaleźć mniejszy dom. Zdecydowali się na rezydencję w kolorze białym w Klampenborg, miasteczku na północ od Kopenhagi.

www.purepeople.com

Duńskie media piszą, że rezydencja jest warta 3,7 miliona funtów. Willa została zbudowana w 1919 roku i posiada 2500 metrów kwadratowych. Znajduje się w pobliżu parku Oresund. Wnętrze składa się z 600 metrów kwadratowych.


Na parterze znajdują się dwa salony z łazienką z dostępem do basenu, ogrodu i tarasu. Natomiast w piwnicy znajduje się winiarnia, teatr i specjalny pokój dla księcia Joachima, gdzie tam umieszcza swoje sprzęty łowieckie.

http://www.boliga.dk/

Jak widać Marie i Joachim zrezygnowali z tradycji i podjęli decyzję o własnym mieszkaniu.

****************************************

Zrobiłam zakładkę dotyczącą waszych propozycji na notki tematyczne. Napiszcie swoje propozycje ,a ja postaram się je wszystkie wykonać :).

9 komentarzy:

 1. "Jak widać Marie i Joachim zrezygnowali z tradycji i podjęli decyzję o własnym mieszkaniu." --> to nie jest do końca prawda, o czym pisała prasa w Danii. Książę miał problemy związane z utrzymaniem gospodarstw, stąd decyzja o wyprowadzce i choć pałac nadal należy do niego to jest obecnie zajmowany przez kogoś innego kto lepiej nim będzie zarządzał. Joachim był nawet posądzany o niegospodarność. Mówi się, że sam dom kosztował miliony, ale jego kompletny remont pochłonął drugie tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,Joachim miał lekki problem finansowy,ale opanował sytuację :).Co do tej tradycji to chodziło mi o to,że zwykle członek jakiejś rodziny królewskiej mieszka w jednej z rezydencji królewskich,najwidoczniej para książęca podjęła decyzję o tym,żeby stworzyć swój ,,własny'' dom :).

   Usuń
 2. Podobno corka ksiezniczki benedikte nathalie urodzila w ty roku syna, wiesz cos na ten temat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,księżniczka Nathalie urodziła dziecko,ale nie chłopca,tylko dziewczynkę.Księżniczka urodziła się 28 stycznia 2015 roku w Niemczech.Ma też syna,którego urodziła w 2010 roku :).

   Usuń
  2. Wiadomo jak ma na imie?

   Usuń
  3. Synek : Konstantin
   Córeczka : Louisa
   :)

   Usuń
  4. Ostatnio księżna Kelly, żona Hubertusa Sachsen-Coburg-Gotha urodziła syna, Filipa.

   Usuń
 3. jeśli nie czytaliście jeszcze tego artykułu to polecam, jest bardzo ciekawy :):):)

  http://ksieznamary.blogspot.com/2013/12/dziewczyna-z-antypodow.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger