Odsłonięcie obrazu autorstwa Mikaela Melbye

28 czerwca księżna Marie w towarzystwie księcia Joachima miała okazję zobaczyć kolejny namalowany obraz przedstawiający swój wizerunek. Tym razem autorem tego arcydzieła jest jeden z najlepszych duńskich malarzy, Mikael Melbye. 


Mikael Melbye urodził się w Kopenhadze w 1955 roku. W jego drzewie genealogicznym znajduje się słynny malarz, Anton Melbye, którego twórczość od połowy XIX wieku czyniła go jedną z wielkich ikon w czasie złotego okresu duńskiego malarstwa. Obrazy autorstwa Mikaela obecnie znajdują się na różnego rodzaju wystawach w Europie, USA i Australii.Księżna na widok tego arcydzieła, powiedziała: Ten obraz naprawdę pokazuje osobę, którą jestem. Ważne jest to, żeby mnie prezentować tak jak mnie znają ludzie. Potem Joachim dodał: To jest tak pięknie wykonane, że nie mogłoby być lepiej. To niesamowite!.Przyznam szczerze, że ten obraz jest jednym z najlepszych arcydzieł pokazujących księżną Marie. Chyba jeszcze nie było takiego obrazu, który by przedstawiał dokładnie rysy twarzy księżnej. A wy jak myślicie?Jesli chodzi o strój księżnej, rozpoznano tylko marynarkę od Zary oraz szare szpilki projektu Gianvito Rossi.Filmik z tego wydarzenia możecie zobaczyć <TUTAJ>.

6 komentarzy:

 1. Zdecydowanie najlepszy. Twarz Marie wygląda jak żywa, jak z fotografii. Malarz świetnie uchwycił jej urok,uśmiech .

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie przedstawiona księżna Marie,taka naturalna i szczęśliwa:)DW

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem, malarz ma prawdziwy talent. Marie wygląda bardzo naturalnie, zupełnie jakbym patrzyła na zdjęcie

  OdpowiedzUsuń
 4. Obraz ładny.
  Mogłabyś napisać post o pozostałych portretach Księżnej?

  OdpowiedzUsuń
 5. Obraz świetny, wygląda jak fotografia.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger