Spotkanie z księżną Laurentien na temat UNESCO

Dwa dni temu w budynku Ministerstwa Edukacji w Kopenhadze, miało miejsce spotkanie księżnej Marie z holenderską księżną Laurentien, żoną księcia Constantijna, brata obecnego władcy Holandii, króla Willema-Alexandra.


Towarzyszyła im także duńska minister edukacji, Merete Riisager Andersen. Głównym tematem ich spotkania było pytanie Jak zapewnić młodym ludziom niezbędne czytanie oraz inne umiejętności, aby odnieść sukces w edukacji, w ich pracy oraz jako obywatele w globalnym świecie?

Księżna jako patronka organizacji Duńskiej Narodowej Komisji UNESCO, miała okazję opowiedzieć, jak ważne jest aby uczniowie mogli się uczyć i dzielić różnice językowe i kulturowe w różnych krajach. Księżna Laurentien należy do członkostwa Globalnego Sojuszu na rzecz Umiejętności Literackiej UNESCO, dlatego podczas rozmowy podzieliła się swoimi doświadczeniami z ludźmi, których miała okazję poznać w Holandii jak i za granicą.   

Natomiast pani Minister Edukacji wyznała paniom w jaki sposób będzie miał wpływ duński rząd, który zainteresował się niedawno stworzeniem inicjatywy na rzecz lepszej edukacji. Co do stroju - rozpoznano marynarkę od Alexandra McQueena oraz bluzkę od Hugo Bossa.

**********************************************************

Notka z dzisiejszego wyjścia Marie i Joachima pojawi się jutro, ponieważ na razie nie pojawiły się żadne zdjęcia z tego wydarzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger