Ich tytuły są niemal takie same, poczucie mody identyczne... Dlaczego księżna Marie żyje w cieniu księżnej Mary?

Artykuł pochodzi od strony Daily Mail z 3 lutego 2016 roku.

Istnieje więcej niż kilka podobieństw między księżną Mary, a księżną Marie. Księżna Mary, urodzona w Australii, występowała w reklamach zanim poznała duńskiego księcia w jednym z australijskich pubów. Podobnie Marie, urodziła się w Paryżu, zajmowała się marketingiem i reklamami, zanim poznała syna Królowej Małgorzaty II na jednej z imprez.

Panie w kreacjach wieczorowych podczas Bankietu Noworocznego w 2013 (Marie) i 2014 roku (Mary).

Jeszcze kilka lat temu można było się wydawać, że będą ,,zwykłymi'' kobietami. Mary wyszła za księcia Frederika w 2004 roku, natomiast Marie poślubiła księcia Joachina cztery lata po ślubie starszego brata jej męża. Wydawałoby się, że francuska piękność poszła w ślady Mary co do kwestii stylu. Można było dostrzec kilka podobnych stylizacji pań.

Marie i Mary nosiły podobne kreacje w kolorze granatowym z długimi rękawami i błyszczącymi tiarami.

Ale w przeciwieństwie do australijskiej księżnej, Marie nigdy nie będzie Królową. Marie poślubiła Joachima w maju 2008 roku. Para spotkała się po raz pierwszy na imprezie, niedługo po tym jak książę ogłosił rozwód ze swoją pierwszą żoną, hrabiną Alexandrą w 2005 roku. Niedawno księżna Marie przyznała, że nie mogła zdecydować się na ślub. Miała własną karierę i nie była gotowa zmierzyć się z królewskimi obowiązkami, które wejdą w jej życie na zawsze.

Panie w czerwonych sukniach.

Mimo początkowego wahania, posłuchała głosu serca. Obecnie z Joachimem ma dwójkę dzieci : Księcia Henrika i Księżniczkę Athenę. Ma też dwoje przybranych dzieci : Księcia Mikołaja i Księcia Felixa. Jej królewskie zaangażowanie  zostało docenione. Tak jak Mary, wykonywała swoje własne królewskie obowiązki. Ponieważ Joachim jest młodszy od Frederika,a Frederik ma czwórkę dzieci, nigdy nie zasiądzie na tronie.Chociaż więcej strojów Marie są podobne do stylu Mary, ona nie jest jedyną księżniczką szukającą wskazówek stylu. Matka czwórki dzieci skończy 44 lata w piątek. Uczestniczyła na przyjęciu w Pałacu Christiansborg w kwietniu 2015 roku. Ozdobna suknia, którą na siebie załozyła Mary, miała podobny kolor i styl co do sukni Marie, którą miała na sobie podczas bankietu noworocznego w styczniu 2015 roku.Przedstawiam Wam także zdjęcia porównująca stylizacje pań, które pojawiły się w artykule :Co myślicie o tym artykule? Chcecie więcej takich artykułów na blogu? Piszcie w komentarzach.

11 komentarzy:

 1. Od razu zaznaczam, że nie jestem pewna czy wszystkie zdania są dobrze napisane. Jakby były jakieś błędy to piszcie tutaj, a ja je poprawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jeszcze kilka lat temu można było się wydawać, że będą ,,zwykłymi'' kobietami. Mary wyszła za księcia Frederika w 2003 roku, natomiast Marie poślubiła księcia Joachina cztery lata po ślubie starszego brata jej męża." Tu się wkradł błąd, chodzi o 2004r.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny artykuł ale (przyczepie sie do jego autora z Daily Mail):
  - Marie i Joachim poznali się zanim książę wziął rozwód i to sporo czasu przed,
  - od kiedy to Mary występowała w reklamach? Wychodzi na to, że było ich dużo, a była jedna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam pomysł artykułów jest świetny i super jakby było ich więcej. Ale ten powyższy mnie rozczarował. Patrząc na tytuł spodziewałam się czegoś wow. Jakiejś analizy, wniosków, przykładow. A tu autor skończył na kilku zdjęciach podobnych kreacji i wniosku: Marie nie jest żoną Następcy Tronu...:/

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście uważam, że porównywanie kreacji księżnych (w dodatku z jednego państwa, gdzie razem chodzą na bankiety itp) jest głupie. Ubierają się u najlepszych i każda ma własny styl, ale to nie znaczy, że nie mogą podobać im się podobne rzeczy :) poza tym, szczerze mówiąc, większość tych kreacji nie ma ze sobą prawie nic wspólnego. Autor chyba sam nie wiedział już, co ma wybrać. I nie mówię tu tylko o Danii, ale ogólnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jasne . Pomysl na artykul super i oby bylo ich wiecej!! Tylko autor troche go zepsol, bo poownal dwie ksiezne tylko na podstawie strojow i oczywistych wnioskow... -,- wolalabym taki artykul w twoim wykonaniu ? Co ty na to? ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmmm..całkiem fajny pomysł ;) Zastanowię się jeszcze nad tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym wszystkich tu zgromadzonych zaprosić na bloga o Księżnej Dianie! Pierwszy post już jest! Zapraszam serdecznie. http://dianaprincessofpeoplehearts.blogspot.com/2016/03/1-diana-konta-krolowa-prawdziwa-bitwa.html A co do porównań, styl Mery przynajmniej moim zdaniem jest lepszy, ale obie są piękne :0

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny pomysł na artykuły, jestem za.
  Jednak autor tego artykułu nie przemyslał go- a tytuł bardzo zachęcający.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger