Oficjalna podróż do Islandii - pierwszy i drugi dzień.

Tak jak wspominałam, notka z oficjalnej wizyty pary książęcej w Islandii pojawi się w weekend. Pierwszego dnia Marie i Joachim odbyli tylko jedno spotkanie. Mianowicie uczestniczyli w przyjęciu z okazji 100. rocznicy Duńsko - Islandzkiego społeczeństwa.

http://kongehuset.dk/


Uroczysta kolacja rozpoczęła się o 18:30 w Nordic House w Reykjawvik, stolicy Islandii. Para została powitana przez przewodniczącego stowarzyszenia, Pall'a Skulassona oraz dyrektora Nordic House, Mikkela Hardera.

http://www.newmyroyals.com/

Podczas przyjęcia, Marie i Joachim także wpisali się do Księgi Gości. Na razie rozpoznano tylko bluzkę księżnej - pochodzi od Marni.

http://kongehuset.dk/

*************************************************************

Drugi dzień para książęca rozpoczęła zwiedzaniem stolicy wyspy, aby zobaczyć wpływ duńskiej architektury w mieście. Następnie odwiedzili centrum kultury Harpa. W tym budynku znajduje się m.in. sala koncertowa oraz centrum rekreacyjne.

http://royaldish.com/

Budynek został zaprojektowany przez duńską firmę ,,Henning Larsen Architects'' we współpracy z artystą Olafur'em Eliasson'a. Budowa rozpoczęła się 12 stycznia 2007 roku, a zakończyła w 2011 roku.

http://royaldish.com/

Potem para odwiedziła dom meblowy EPAL. 

http://royaldish.com/

Księżna miała na sobie bezowy płaszczyk od Malene Birger, szarą spódniczkę od Hugo Boss, sweterek z golfem oraz czarne kozaki od Jimmy'ego Choo.

http://royaldish.com/

Wieczorem odbyła się oficjalna kolacja zamykająca obchody 100. rocznicy związku między Danią, a Islandią. Przyjęcie odbyło się w ekskluzywnym hotelu ,,Fiesta''

http://royaldish.com/

Kolacja została zorganizowana przez stowarzyszenie ,,Denmark - Iceland Community Association''.
Księżna na ten wieczór, zdecydowała się na czarny żakiet od Armaniego oraz kopertówkę od Bottega Veneta.

http://royaldish.com/

********************************************

Jutro księżniczka Athena skończy 4 latka ! Zapewne z tej okazji zostaną opublikowane oficjalne zdjęcia księżniczki. Jak się pojawią, na pewno szybko znajdą się tutaj na blogu.4 komentarze:

 1. Podoba mi się ten beżowy płaszczyk Marie z drugiego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Stylizacje z oficjalnej wizyty są całkiem niezłe

  OdpowiedzUsuń
 3. Stylizacja z beżowym płaszczem an plus, natomiast ta z kolacji to porażka. Żakiet sprawia, że Marie wygląda jakby była w ciąży.

  OdpowiedzUsuń
 4. Są nowe zdjęcia Atheny :)
  http://kongehuset.dk/menu/foto-video/nye-billeder-0

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger