Księżniczka Athena

We wtorek 24 stycznia 2012 roku o godzinie 8:27 w Rigshospitalet księżna Marie urodziła zdrową córeczkę ważącą 2930 gramów i mierzącą 49 centymetrów. Mama i dziecko czuły się dobrze, a książę Joachim był obecny przy porodzie jego pierwszej córeczki.We trójkę opuścili szpital 27 stycznia 2012 roku. Książę powiedział dla dziennikarzy, że jest zachwycony narodzinami swojej pierwszej córki oraz, że bardzo chciał mieć dziewczynkę. Marie również oznajmiła, że dziecko też będzie wychowywane w dwóch językach, tak jak starszy brat, książę Henrik.


Niedługo potem pojawiły się oficjalne zdjęcia pary książęcej z księżniczką z braćmi ( link do strony księcia TUTAJ ). Więcej zdjęć możecie zobaczyć na oficjalnej stronie Duńskiej Rodziny Królewskiej ( TUTAJ )


W dniu chrztu ogłoszono imiona księżniczki :  Jej Wysokość Athena Marguerite Françoise Marie Glücksburg, księżniczka Danii, hrabianka Monpezat. Obecnie zajmuje dziesiątą pozycję w kolejce do tronu Danii, a dwieście trzydziesta pierwsza w sukcesji do brytyjskiego tronu.


Chrzest księżniczki odbył się 20 maja 2012 roku w katedrze Møgeltønder, gdzie również tam odbył się chrzest jej brata księcia Henrika i ślub jej rodziców. Chrzestnymi księżniczki zostali :
 • Gregory Grande - przyrodni brat Marie
 • Edouard Cavallier - przyrodni brat Marie
 • Carina Axelsson - partnerka księcia Gustawa, syna księżniczki Benedikte, siostry Królowej Małgorzaty
 • Julie Mirabaud
 • Diego de Lavandeyra
 • Henriete Steenstrup - przyjaciółka pary książęcej


Za rok księżniczka Athena rozpocznie edukację. Mówi się, że para książęca wyśle swoją najmłodszą pociechę do jednej z katolickich szkół w Ordrup czyli tam, gdzie obecnie uczęszcza jej starszy brat, książę Henrik. Na razie ta decyzja jest ukrywana w tajemnicy.2 komentarze:

 1. Słodka księżniczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie piękna jak mama :D

  OdpowiedzUsuń