Księżna Marie

Jej Królewska Wysokość Marie Agathe Odile, księżna Danii, hrabina Monpezat, przyszła na świat 6 lutego 1976 roku w jednym ze szpitali w Paryżu, stolicy Francji. Rodzicami księżnej są Alain Cavallier i Francoise Grassiot, którzy pobrali się 14 czerwca 1975 roku, ale po kilku latach związku postanowili się rozwieźć.

BT


Alain Cavallier jest obecnie byłym współwłaścicielem agencji reklamowej, ale kilka lat temu przeszedł na emeryturę. Natomiast Francoise Grassiot jest właścicielką hotelu ,,Château de la Vernede''. 7 listopada 1987 roku mama księżnej wyszła za mąż za Christiana Grassiota, doradcę finansowego, pracującego w Szwajcarii. Księżna posiada w sumie czworo przyrodnich braci: Benjamina i Gregory'ego Grandet, urodzonych w Szwajcarii (dzieci matki) oraz Charlesa i Edouarda Cavallier (dzieci ojca), urodzonych we Francji.


Źródło: Twitter

Księżna uczęszczała do szkoły podstawowej w Paryżu w latach 1981-1989. W 1989 roku przeniosła się do Beau-Soleil International Boarding School - szkoły z internatem w Villars. Przebywała tam do czerwca 1993 roku. Księżna studiowała ekonomię na Uniwersytecie w Genewie (1994-1995), ale postanowiła zmienić miejsce uczelni. Zdecydowała się na Babson Collage w Bostonie w Stanach Zjednoczonych (1995-1997).

bt.dk


Księżna również postanowiła kontynuować naukę w Stanach Zjednoczonych i przez dwa lata poszerzała swoją wiedzę w Bachelor of Arts fra Marymount Manhattan w Nowym Jorku (1997-1999). Podczas roku akademickiego w lecie 1994 roku, pracowała jako asystent szefa prasy w Paryżu, a w lecie 1997 roku jako asystent prezesa zarządu ING Numismatic Group S.A w Genewie w Szwajcarii.

Billed-Bladet


Po ukończeniu wyższych szkół, Marie pracowała jako międzynarodowy koordynator marketingu w agencji reklamowej DoubleClick Inc. w Nowym Jorku. W 2002 roku księżna wróciła do Paryża i znalazła pracę w dziale prasowym francuskiej agencji reklamowej Media Marketing. W 2004 roku Marie została zatrudniona jako asystent dyrektora agencji prasowej Reuters Radianz w Genewie. Od stycznia 2005 roku aż do zawarcia związku małżeńskiego z Joachimem, pracowała jako sekretarz wykonawczy w ING Numismatic Group SA.

tvsyd.dk


Rodowitym językiem księżnej jest język francuski, lecz też umie mówić płynnie po angielsku, hiszpańsku i duńsku. Marie po raz pierwszy stała się publiczną osobą, gdy została sfotografowana w sierpniu 2005 roku podczas wakacji w Awinion z księciem Joachimem. Związek Marie i Joachima stawał się co raz bardziej poważny, co przykładem można posłużyć wspólne spędzenie Sylwestra 2006/2007 z jego byłą żoną i jego dziećmi! W styczniu 2007 roku para wybrała się na narty do Szwajcarii. W tym samym roku Marie spędziła Wielkanoc w Pałacu Marselisborg. Wtedy miała okazję po raz pierwszy poznać Królową.

Ekstra Bladet


Zaręczyny z księciem Joachimem ogłoszono 3 października 2007 roku, a 21 listopada tego samego roku, datę ślubu wyznaczono na 24 maja 2008 roku. Zgodnie z planem, ślub odbył się w określonym terminie w kościele w Mogeltonder. Wszystko szło zgodnie z planem. Przyszła księżna, ubrana w koronkową sukienkę projektu Davida Arasa i Claudio Morelli, została zaprowadzona do ołtarza przez swojego ojca. Książę Joachim nie krył wzruszenia na widok ukochanej.

Pinterest


Marie bardzo dobrze spisywała się jako księżna. Została zaakceptowana przez teściów oraz brata męża i jego małżonkę, lecz nie cieszyła się tak wielką sympatią ze strony Duńczyków jak księżna Mary. Było tym spowodowane, że Joachim już nie zasiądzie na tronie i przez to jest mało informacji na ich temat. Świeżo upieczone małżeństwo już w tym samym roku spodziewali się swojego pierwszego dziecka. Oficjalny komunikat potwierdzający ciążę księżnej pojawił się 10 listopada 2008 roku.

TV 2 Blogg


Księżna w ciąży miała mało spotkać, ze względu za niezbyt dobre samopoczucie. Dnia 4 maja 2009 roku księżna została przyjęta do Rigshospitalet w Kopenhadze - specjalnego szpitala, gdzie tam zazwyczaj rodzą się królewscy potomkowie. Marie i Joachim postanowili kontynuować tradycję i zdecydowali, że tam Marie urodzi swoje pierworodne dziecko. Trzy minuty przed godziną 5:00 rano, na świat przyszedł chłopczyk ważący 3032 gramy i mierzący 49 centymetrów. 

Euromag - Euromag.ru


Cała Dania cieszyła się narodzinami synka książęcej pary. Księżna przebywała na oddziale z noworodkiem 3 dni. Przez ten czas, do Marie przebywali z wizytą jej rodzice, mąż, książę Nikolai i Felix oraz Mary i Frederik. 7 maja 2009 roku cała trójka opuściła szpital. W czasie rozmowy z dziennikarzami,Marie wyznała, że dziecko będzie wychowywane w dwóch językach - francuskim i duńskim, tak aby mógł się dogadać z rodziną mamy. W dniu chrztu księcia, podano pełne imiona i tytuły : Jego Wysokość Henrik Carl Joachim Alain, książę Danii, hrabia Monpezat.


Książęca para nie ukrywała, że chce mieć dla Henrika rodzeństwo, dlatego w dniu 24 sierpnia 2011 roku oficjalnie ogłoszono drugą ciążę księżnej. Jako miejsce porodu również wybrali Rigshospitalet. Dnia 24 stycznia 2012 roku, dokładnie 5 miesięcy temu od oficjalnego komunikatu, o godzinie 8:27 przyszła na świat dziewczynka ważąca 2930 gramów i mierząca 49 centymetrów. Mała księżniczka razem z mamą spędziły 3 dni w szpitalu. 


Para książęca wraz z nowym członkiem królewskiej rodziny opuściła szpital 27 stycznia 2012 roku. Tak jak książę Henrik, mała księżniczka będzie wychowywana w dwóch językach. Wkrótce podano oficjalne imiona pierwszej córki księcia Joachima i księżnej Marie oraz jej tytuły: Jej Wysokość Athena Marguerite Francoise Marie, księżniczka Danii, hrabianka Monpezat.

bt.dk


Marie nie raz w wywiadzie poskreślała, jak ważna jest dla niej rodzina, a szczególnie dzieci i ukochany mąż. Pragnie, by dzieci miały normalne dzieciństwo, lecz wie że to nie jest takie łatwe. 

http://princessmonarchy.eklablog.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz