Książę Mikołaj

Jego Wysokość, Nikolai William Alexander Frederik, książę Danii i hrabia Monpezat, przyszedł na świat 28 sierpnia 1999 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Kopenhadze - tam, gdzie zwykle rodzą się członkowie Duńskiej Rodziny Królewskiej. Dopiero po 4 dniach pobytu w szpitalu, razem z rodzicami udał się do domu.


Pinterest


6 listopada 1999 roku przyjął sakrament chrztu. Nabożeństwo odbyło się w Kaplicy Zamku Fredensborg. Było celebrowane przez Królewskiego kapelana, Christiana Thodberga. Jego rodzicami chrzestnymi zostali:

BT

  • Książę Frederik z Danii, brat księcia Joachima
  • Książę Edward z Wielkiej Brytanii
  • Peter Steenstrup, przyjaciel Alexandry i Joachima
  • Nicola Baird, ciotka jego mamy
  • Camilla Eastwood

BT


Podano też dlaczego takie imiona otrzymał mały książę :

Nikolai - imię te wybrano, ponieważ spodobało się ówczesnej parze książęcej oraz na cześć ciotki jego mamy, Nicoli Baird, która została matką chrzestną księcia

William - po pradziadku ze strony matki

Alexander - po jego mamie

Frederik - po bracie jego taty, księcia Frederika, przyszłego króla Danii

Pinterest


Pod koniec lipca 2002 roku na świat przyszedł jego młodszy brat, książę Felix. Jak mówił książę Joachim, Mikołaj na widok swojego nowo narodzonego braciszka, ucieszył się i bardzo go pokochał. Nie mógł się doczekać kiedy mały książę wróci z rodzicami do domu. To nastąpiło pięć dni po porodzie.

Pinterest


21 września 2004 roku przyjęto go do Krebs School. Tam, gdzie w dzieciństwie uczyli się jego ojciec oraz wujek. Krebs School jest prywatną szkołą, która znajduje się w Kopenhadze. Została ona utworzona 15 sierpnia 1872 roku przez Conrada CPJ Krebsa. Ukończył ją w 2014 roku.

Pinterest


Lecz zanim ukończył gimnazjum, 18 maja 2013 roku, o godzinie 11:00 w Kaplicy Zamku Fredensborg miało miejsce oficjalna konfirmacja księcia (u nas to tak jakby Pierwsza Komunia Święta). Nabożeństwo udzielił biskup Erik Norman Svendsen.

Pinterest


Od sierpnia 2014 roku zaczął uczęszczać do Herlufsholm School - szkoły średniej z internatem znajdującej się w Naestved, 80 kilometrów oddaloną na południe od Kopenhagi. Została ona utworzona w 1565 roku jako szkoła z internatem dla ,,synów szlacheckich''.

kongehuset.dk


28 sierpnia 2017 roku skończył 18 lat. Z tej okazji odbyło się przyjęcie na królewskim jachcie Dannebrog. Organizatorką tego wydarzenia była babcia księcia, Królowa Małgorzata. Ponadto potwierdzono, iż Nikolai zdał egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!

kongehuset.dk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz